Masz pytanie? Kontakt do nas: (0044) 2081447519  |  Aktualności  |  Regulamin  |  Kontakt

Założenie firmy w Anglii jest stosunkowo łatwe, zarówno w przypadku formy prawnej jaką jest spółka limited, jak i w przypadku self-employment. Wybór Wielkiej Brytanii jako kraju rejestracji działalności staje się obecnie coraz bardziej popularne, w dużej mierze dlatego, że formalności z tym związane, okrojone są do niezbędnego minimum. Jednak ograniczona biurokracja, to nie jedyny atut firmy w Anglii. Prowadzenie działalności w UK daje także możliwość skorzystania z dużej kwoty wolnej od podatku (11tys.funtów rocznie), a pierwszy obowiązek płatności podatku, w przypadku spółki limited, powstaje po 21 miesiącach od momentu jej rejestracji.

 

Zanim założysz firmę w Anglii...

 

...Sprawdź, jakie masz możliwości. Dowiedz się, na czym dokładnie polega założenie działalności gospodarczej w UK. Jeśli nie masz pewności, co do optymalnej dla Ciebie formy prawnej, skontaktuj się z Nami, a rozwiejemy Twoje ewentualne wątpliwości. Odpowiemy na pytania, poinformujemy jakie wymogi należy spełnić i jakie dokumenty dostarczyć, aby zarejestrować firmę w Anglii. Przeprowadzimy cały proces rejestracji, szybko, sprawnie i profesjonalnie.

 

 

Pamiętaj o przepisach

 

“Przeniesie firmy do Anglii” - to dość popularny określenie. Należy jednak pamiętać, że nie ma możliwości zwykłego “ przeniesienia firmy do Anglii”. Rejestracja firmy w Anglii, w przypadku gdy jej działalność de facto prowadzona jest w Polsce, jest wbrew obowiązującym przepisom.

 

Niższe opłaty

 

Kolejną z wielu zalet założenia firmy w UK, są przede wszystkim niższe opłaty związane z jej prowadzeniem. Składki na ubezpieczenie społeczne są nieporównywalnie niższe do tych obowiązujących w Polsce. W przypadku samozatrudnienia, składki w wysokości 2,8 funta tygodniowo, opłaca się dopiero po przekroczeniu 5965 funtów zysku rocznie. W przypadku dyrektorów spółek limited lub pracowników na etacie - kwota wolna od składek na ubezpieczenie społeczne to 8060 funtów rocznie.

 

Spółka limited

 

Jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na założenie firmy w Wielkiej Brytanii.

Czym jednak jest spółka limited? Najprościej rzecz ujmując, jest to angielski odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Stanowi odrębną od jej udziałowców osobowość prawną. Udziałowcy odpowiadają tylko do wartości wniesionego kapitału. W odróżnieniu do self-employment, nie trzeba mieszkać w UK, ani posiadać numeru NIN aby inkorporować spółkę limited. Obecnie Ltd uchodzi za jedną z najpopularniejszych form prawnych, jeśli chodzi o zakładanie działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii. Spółka Limited to prestiż i światowa rozpoznawalność.